Маєте ідеї щодо логотипу акції? Розкажіть нам, ми втілимо найбільш вдалий варіант і повідомимо про ваше співавторство
Перші зареєстровані у WEB-колі отримають подарунок
  Усі надходження · Розділи · Архіви · Учасники · Пошук  

Як воно є

2006 — рік української книжки у Львові
Як воно є · Переглядів 14690 · Коментарів 0

Заява Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини

Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини приєднується до акції "2006 — рік української книжки в Україні". Акцію розпочало у Львові київське видавництво "Факт", наголошуючи необхідність захисту не лише самого процесу видання, але й книгорозповсюдження. Асоціація приєднується до цієї акції тому, що крім "Газпрому" газового, який провів атаку на Україну у святкові дні, існує "Газпром" книжковий, дії якого залишаються непоміченими владою й суспільством.

У війні газовій Україна зберегла свою трубу, і це є безперечним успіхом нашої держави. У війні книжковій мережа розповсюдження належить переважно російським видавництвам, які використовують торгову націнку як політичний засіб тиску на українського видавця. В умовах ринку влада, звичайно ж, не може вказувати суб'єктам господарювання, якою має бути їх цінова політика, або визначати кількість книжок на прилавках тою чи іншою мовою. Вона може лише підтримати свого виробника, створюючи йому сприятливіші умови господарювання, в цьому випадку — умови розповсюдження.

Мабуть, зі здивуванням львів'яни дізнаються, що книжковий ринок Львова значною мірою захоплений російською видавничою групою АСТ. Її першим великим проектом у нашому місті був фірмовий магазин "Буква" на вул. Шевській. Ця мережа діє сьогодні в багатьох великих містах України. Ця ж видавнича група АСТ сьогодні має книжкові супермаркети торговою площею 240 кв. м на ринку "Південному" та 600 кв. м — у новому ЦУМі. З 1 лютого на вул. Шевській функціонуватиме новий проект АСТ — "Літера". А "Буква" працюватиме на вул. Дорошенка (120 кв. м) та Івана Франка (100 кв. м). Ми недарма зазначаємо торгові площі, адже саме вони дозволяють книгорозповсюджувачеві ефективно функціонувати — читач іде туди, де ширший асортимент. На жаль, за відсутності державної підтримки, українські книгарі не змогли розгорнути у Львові такої потужної мережі. Торгові площі українських книгарень не перевищують 100 кв. м, а переважно становлять від 20 до 50 кв. м. Та й небагато їх є: "Українська книгарня", "Глобус"... Є "Центр української книги", але його функції скоріше просвітницькі. Український книжковий підприємець за 12 років відвертого лобіювання державою російського книговидання витіснений на ятки, в місця, куди шанувальники української книжки заходять зрідка. Саме тому співвідношення української та російської книжки на львівському книжковому ринку становить 9 : 1 не на користь України.

Приєднуючись до акції "2006 — рік української книжки в Україні", Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини звертається до влади, політиків, партій та громадських організацій із закликом підтримати становлення національної мережі книгорозповсюдження. Гасло "Пам'ятай про газову війну — читай українське!" необхідно підтвердити сприянням акціям, які пропагують національні видання, долучити до поширення української книжки бібліотеки в районах області, та й долучитися самим. Газова війна — це війна за тепло у нашому домі. Книжкова війна, яку в нерівних умовах ведуть книгарі України — це боротьба за душі українців, і ми не маємо права її програти. Разом переможемо!

· 11 квітня 2006
Версія для друку
RSS комментарі до цієї публікації

Додати коментар


ДО АКЦІЇ
ДОЛУЧИЛИСЯ


Додати...
Вас немає у реєстрі? Додайте свою інформацію тут

Юлія Смага - підтримай наше
Юлія Смага - юна співачка з українським корінням. Мрії, спогади, сердечні п... · Активність · Новини
Інститут Україніки
Сайт міжнародної громадської організації "Інститут Україніки". Ві... · Активність · Новини
Паперова сутінь
Персональний сайт Енді Ґардена. Мала проза і поезія. · Активність · Новини
Студентське братство імені Степана Бандери
Студентське братство імені Степана Бандери · Активність · Новини
Студентське братство імені Степана Бандери
Учасниками братства є молодь, яка намагається побудувати вільну і незалежну... · Активність · Новини
Telehvon.org.ua
Осередок україномовного програмного забезпечення для мобільних пристроїв · Активність · Новини
Рінгтони українською
Оскільки тепер мій телефон набув можливості повідомляти мене про події не т... · Активність · Новини
ЮР.ЖУРНАЛ про нотаріат і довкола нього…
онлайн журнал про нотаріат і довкола нього… для помічників нотаріуса. Безко... · Активність · Новини
Гурт "ТАРТАК" неОфіційний сайт
неОфіційний сайт гурту · Активність · Новини
Українські фільми
Даний сайт містить фільми, класиків і сучасників, визнаних майстрів камери ... · Активність · Новини

Усі учасники...


« Січень 2008
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031