Маєте ідеї щодо логотипу акції? Розкажіть нам, ми втілимо найбільш вдалий варіант і повідомимо про ваше співавторство
Перші зареєстровані у WEB-колі отримають подарунок
  Усі надходження · Розділи · Архіви · Учасники · Пошук  

Історія руху

Український гріш в українські руки
Історія руху · Переглядів 15742 · Коментарів 0

Бандера приходить в нашу сучасну Україну там, де ми його й не сподіваємось. Сім десятків років тому, вступаючи на посаду Краєвого провідника ОУН, він склав невелику програму, яка на довгі роки стала стрижнем діяльности визвольного руху. Здавалось би, визвольна боротьба – це війна і насилля, і нічого більше. Але Степан Бандера пропонує акцію „український гріш – в українські руки”. Здавалось би, це манівці боротьби – бо де тут героїзм, де „смерть ворогів і перемога наша”? Але за кілька років національно свідомої боротьби на економічному фронті з’явилась національно орієнтована економіка. Без українського представника на варшавській зерновій біржі не могли встановити ціну хліба. „Маслосоюз” став провідним експортером міжвоєнної Польщі – і без нього встановити ціни на сільськогосподарську продукцію в міжвоєнній польській державі так само не брався ніхто.

Ця ж ідея в сучасних умовах проростає не в Галичині – а у Центральній Україні, і проростає як відповідь на безпардонний російський газовий шантаж. "Украина без матрёшек!" – чи це не те саме, сказане в инших умовах й иншими словами? Коли український прибуток залишатиметься в українських руках, коли українські товари будуть визначати стан українського ринку – чи не тоді в українців відпаде потреба їздити на заробітки у світи? Чи „човниками” возити чужий товар на свої ринки? Адже повноцінне виробництво і збут на своїй землі – це ґарантії добробуту, які ми можемо створити своєю власною політичною волею – і не залежати від прихоті чужих політичних сил! Такою була позиція Бандери за життя, на такі ж позиції ставлять нас реалії нашого життя сьогодні.

„Незручний” Бандера є справді незручним для тих, хто розуміє національні інтереси як різновид товару. Він може бути „неоднозначним” для тих, хто досі не відповів собі однозначно на запитання: чи це правильно для українця – боротись за незалежність своєї держави зі зброєю в руках проти озброєного ворога? Але для всіх тих, хто упорядкував свій простір понять таким чином, що „Україна” в ньому не просто географічна назва, а найвища національна цінність – немає ані незручности, ані неоднозначности.

Сьогодні спадкоємці тих, хто в 1959 році віддавав наказ убити Степана Бандеру керують „Газпромом” і розробляють операції, щоб задушити нашу незалежність газом. Для них, як піввіку тому, Україна існує лише як географічне поняття, яке до того ж несе загрозу їх владі. Але для нас, як і для Степана Бандери за життя, Україна є більше, ніж географією. Це єдине місце на землі, де ми можемо упорядкувати своє життя як господарі. Де зможуть це робити наші діти, внуки, правнуки. Тому люди, які жили для України – сьогодні й далі разом з нами відстоюють нашу незалежність – своїм життям, своєю боротьбою, своїми ідеями.
Бандера з нами

Ярослав Сватко
«Майдан»
· 23 лютого 2006
Версія для друку
RSS комментарі до цієї публікації

Додати коментар


ДО АКЦІЇ
ДОЛУЧИЛИСЯ


Додати...
Вас немає у реєстрі? Додайте свою інформацію тут

Юлія Смага - підтримай наше
Юлія Смага - юна співачка з українським корінням. Мрії, спогади, сердечні п... · Активність · Новини
Інститут Україніки
Сайт міжнародної громадської організації "Інститут Україніки". Ві... · Активність · Новини
Паперова сутінь
Персональний сайт Енді Ґардена. Мала проза і поезія. · Активність · Новини
Студентське братство імені Степана Бандери
Студентське братство імені Степана Бандери · Активність · Новини
Студентське братство імені Степана Бандери
Учасниками братства є молодь, яка намагається побудувати вільну і незалежну... · Активність · Новини
Telehvon.org.ua
Осередок україномовного програмного забезпечення для мобільних пристроїв · Активність · Новини
Рінгтони українською
Оскільки тепер мій телефон набув можливості повідомляти мене про події не т... · Активність · Новини
ЮР.ЖУРНАЛ про нотаріат і довкола нього…
онлайн журнал про нотаріат і довкола нього… для помічників нотаріуса. Безко... · Активність · Новини
Гурт "ТАРТАК" неОфіційний сайт
неОфіційний сайт гурту · Активність · Новини
Українські фільми
Даний сайт містить фільми, класиків і сучасників, визнаних майстрів камери ... · Активність · Новини

Усі учасники...


« Січень 2008
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031