30 квітня 2006
У Харківській області лікарі вирушають до пацієнтів у віддалені села
День здоров’я на селі. Таку назву має акція, розпочата в Харківській області. Бригади медиків з обласного центру, озброєні сучасною діагностичною апаратурою, вирушають у глибинку, де проводять широке обстеження сільських мешканців. У лікарні села Краснопавлівка – аншлаг. Почувши про приїзд лікарів із Харкова, селяни ставали у чергу від самого ранку. Ніні Давидовій треба потрапити щонайменше до чотирьох фахівців. Дізнавшися, що прийом вестимуть до останнього пацієнта, пенсіонерка зітхає з полегшенням.
Ніна Давидова, мешканка с. Краснопавлівка: - Багато людей не можуть добратися в область. І фізично не можуть, і гроші для цього треба. А тут на місці нам легше пройти медогляд. І є таке побажання, щоб такий медогляд робили не раз у год, а якби хоч двічі в год.
Лікарі зізнаються: в обласних центрах й у столиці насправді мало знають про справжній стан здоров’я мешканців глибинки. І причин тут кілька. Насамперед, нерозвиненість сільської медицини, брак фахівців вузького профілю. По-друге, відіграє роль психологія селян: на відміну від міста, тут чимало випадків захворювань у задавненій формі, зокрема, туберкульозу. Організатори акції вирішили: якщо селянин не йде на флюорографію, пересувний цифровий рентген-апарат приїде до нього. А ще – інша сучасна діагностична апаратура, якої у периферійних клініках немає і, певно, ще довго не буде.
Галина Сіроштан, Харківське облуправління охорони здоров’я: - Взагалі ми відпрацьовуємо таку схему, що лікар повинен прийти до пацієнта. Але коли пацієнту рекомендується обстеження або лікування в обласному закладі, у науково-дослідному інституті, пацієнт повинен розуміти: тут уже можливості лікаря вичерпані. Далі вже обов’язок пацієнта потурбуватися про своє здоров’я.
Виїзні бригади медиків мають побувати в усіх районах Харківщини. Тим часом медичний десант у село уже виявив, що приблизно кожен третій з обстежених потребує постійної уваги лікарів, принаймні, у своєму райцентрі.
[xfgiven_author] Автор: [xfvalue_author] [/xfgiven_author]
[xfgiven_source name] Джерело: [xfvalue_source name] [/xfgiven_source name]
|